Wolontariusze przybywają...:)

W dniu 17 listopada w godzinach wieczornych do pomieszczeń naszej Świetlicy zawitały osoby chętne, aby zaangażować się w działania woluntarystyczne. W spotkaniu uczestniczyło w sumie 25 osób! Dziękujemy za tak liczny odzew na zaproszenie Smile

Podczas spotkania prowadzący przedstawili idee wolontariatu i jego prawne aspekty wynikające z Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Najważniejszym było jednak przedstawienie sylwetki wolontariusza: kim powinien być, jakie predyspozycje są niezbędne do podjęcia działań woluntarystycznych a także przedstawienie i omówienie miejsc, w których można z ramienia naszego Stowarzyszenia takie działania podjąć. Wśród wymienianych miejsc znalazły się: Świetlica Środowiskowa PRZYSTAŃ, Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu, Dom Matki i Dziecka w Opolu. Wspomniano również o wolontariacie akcyjnym możliwym do podjęcia w ramach współpracy z Diecezjalną Fundacją Ochrony Życia.

wolontariat_3Uczestnicy spotkania otrzymali kwestionariusze, w których mogli opisać swoje zainteresowania i oczekiwania. Informacje te są niezbędne, aby w maksymalny i jak najbardziej pożyteczny sposób wykorzystać potencjał wolontariuszy. Niniejszy kwestionariusz można również pobrać z naszej strony internetowej w zakładce WOLONTARIAT - DOKUMENTY DO POBRANIA.

Jeszcze raz Wszystkim obecnym z serca dziękujemy i liczymy na dalszy rozwój naszej kadry WolontariuszySmile

 

Zarząd Stowarzyszenia ELPIS

 

logo-trzeciego-sektora

Podchodowa Wyspa

plakat-podchody-2014-mini

Tyle osób nas odwiedza

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tym tygodniu152
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1264
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2341
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc6159
mod_vvisit_counterWszysyskie dni202548

We have: 1 guests online
Dzisiaj jest: Paź 13, 2015